Epoksi Kaplama

Epoksi Kaplama Zeminin daha dayanıklı ve daha sert bir yapıya getirilebilmesi için kimyasal bir malzeme olan epoksi ile zeminin kaplanmasıdır. Günümüzde en sık tercih edilen kaplama tipidir. Uzman kadromuz epoksi kaplama ile zeminleri dayanıklı hale getirmesinin yanı sıra estetik bir görünüm kazanmasını da sağlıyor.

 

Uzun yıllardır bu sektörde görev almış ve sektörün nabzını tutabilen ustalarımız ile hizmet vermekteyiz. Firmamız için öncelik müşteri memnuniyetidir. Müşterilerimizin istekleri ve ihtiyaçları gözetilerek kaliteli hizmet sunmaktayız. Aynı zamanda firmamız ile iletişime geçilip fikir alabilirsiniz. Ekibimiz zemin keşfi yaparak sizlere gereken bilgiyi verecektir.

 

Epoksi Zemin Kaplama Özellikleri

 

Birbirinden avantajlı özellikleri vardır. Bu özellikleri de tercih edilmesinde etkilidir.

 

Yüzeyi kaymayan bir yapıya sahiptir.

Yağ ve aynı zamanda tüm kimyasalları geçirmez.

Suya, alkaliye ve aside yüksek direnç gösterir. Bunlara gösterilen direnç zaman içinde kaybedilmez. Aynı direnci korur.

Aşınma ve sürtünmeye karşı son derece dayanıklıdır.

Kuvvetli yapıştırma özelliği vardır.

Hijyeniktir.

Geniş bir renk skalasına sahiptir.

Estetik özelliğiyle dikkat çeker.

Uzun ömürlüdür.

Korozif ortamlara karşı dayanıklılığı vardır.

İzolasyon özelliği taşır.

 

Epoksi Zemin Kaplama Nasıl Uygulanır?

 

zemin kaplama, yüzey kaplamada uzman olan firmamız epoksi zemin kaplama uygulamasını adım adım gerçekleştirmektedir. epoksi kaplama çalışmalarında profesyonellik son derece önemlidir. Aynı zamanda bu uygulamanın profesyonellikle yapılması gerekir. Ekibimiz işlemlerde belirlenmiş bir iş planı üzerinden çalışmalarını yürütürler. Bu sayede, uygulama sırasında ortaya çıkabilecek her türlü soruna karşı hazırlıklıdırlar. Sorunlar karşısında hemen çözüm üretilerek uygulamaya devam edilir.

 

Öncelikle, ekibimiz epoksi zemin kaplama yapılacak zemin üzerinde bir keşif yapar. Bu keşfin amacı; zemini tanımaktır. Söz gelimi; zeminin sertliği, genel durumu ve varsa zemindeki sorunlar tespit edilir. Bunun yanı sıra; bu keşifle, söz konusu zeminde ne kadar epoksi zemin kaplama malzemesi kullanılacağına karar verilir. Alanın ihtiyacı olan çeşit seçilir. Keşif sonrasında zemin kaplama için tüm kararlar alınır. İşleme başlamadan önce ekibimiz metraja göre hesaplama yaparlar. Ölçüler alınır. Bu değerlere göre de müşteri bilgilendirilir.

 

Ekibimiz artık epoksi kaplama uygulamaya geçmeye hazırdır. İlk olarak zemin güzelce temizlenir. Temizlik, epoksi uygulamasının başarısı için oldukça önemlidir. Bazı döşemelerin (halıflex, fayans ve parke gibi) altında bu tip uygulamaların kendine özgü yapıştırıcıları vardır. Eğer zeminde bu yapıştırıcılardan varsa bunlarında mutlaka temizlenmesi gerekir. Aksi halde istenen başarılı sonuç elde edilemez.

 

Zemin istenen görünüme kavuşamaz. Bu yapıştırıcılar temizlendiğinde epoksinin yüzeye daha sağlam bir şekilde yapışmasını sağlar. Bu işlem özen ve itina ile yapılır. Ekibimiz kalitesi ve doğru çalışma adımlarıyla ilerlerler. Temizliği son aşaması ise temizliğin ardından ortaya çıkan kir, toz ve kalıntıların temizlenmesidir. Bu işlemler içinde fırça ya da süpürge kullanılmaktadır.

 

epoksi kaplama için ikinci önemli adım ise astar uygulamasıdır. Zeminin düzgün bir hale gelmesi ve uygulama için hazır olması için zemine astar çekilmesi gerekir. İlk kat genellikle şeffaf kat olarak adlandırılır. İlk astar çekildikten sonra astarın kuruması için bir süre beklenmesi gerekmektedir. Bu astar sayesinde zemin kaplama çok daha sağlıklı olacaktır. Bu noktada; önemli bir hususa değinmek gerekir. Tüm müşterilerimiz bilmelidir ki; epoksi zemin kaplama ne kadar sert bir zemine uygulanır ise o kadar dayanıklı bir yapıya sahip olur.

 

Son adım ise epoksi kaplamanın uygulanmasıdır. Bunu bir örnekle açıklamak daha yerinde olacaktır. Örneğin; portakal desenli epoksi zemin kaplama yapılacak olsun. Bu uygulama için zemine yeteri kadar kat atılır. Daha sonra son kat üzerinde rulo ile portakal kabuğu deseni verilir. Bunun sebebi; zemin yüzeyinin pütürlü bir yapıya gelmesi ve kayganlık durumunun tamamen ortadan kaldırılmasıdır. Elbette, müşterilerimizin istek ve ihtiyaçlarına göre zemin yapısı da dikkate alınarak kaplama çeşidi seçilir Her kaplama çeşidinde uygulama katlarında yapılan tüm işlemlerde değişiklik gösterir.

 

Epoksi Boya Hazırlanması

 

Müşterilerimiz, zeminde farklı desenler ve renkler isteyebiliyorlar. Bu isteklerde ekibimiz, epoksi boya uygulamasını da yapabilmektedir. Epoksi boyanın hazırlanması için epoksi sertleştirici, epoksi reçine ve pasta kullanılır. Zeminde müşterilerimizin istekleri doğrultusunda bu üç öğe karıştırılır. Boyanın hazırlanması da ekibimizin uzman ellerinde itina ile gerçekleşmektedir. Zeminde dekoratif ve derinlik meydana getiren çok farklı görüntüler epoksi boyalar en sık tercih edilen uygulamalardan bir tanesidir.

 

No comments yet.

Leave a comment

Your email address will not be published.

Bizi Arayın