3D zemin kaplama günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte zeminlerin kaplanmasında en fazla başvurulan uygulamalardan bir tanesidir. Özellikle seçilen resim veya dekorların bilgisayar ortamında işlenmesiyle kısa sürede kaplama malzemelerin dönüşmesi bu uygulamayı eşsiz kılıyor.

3D zemin kaplama işlemi mevsimden mevsime değişen bir uygulama olup, mutlaka bu alanda hizmet veren profesyonel firmalara başvurmak gerekir. Bu açıdan Yön Epoksi %100 müşteri memnuniyeti ile hizmetlerini sizler için sunmaktadır.

Epoksi 3D Zemin Kaplama Nedir?

Üç boyutlu olarak zemin kaplanması, sanal ortamda özel olarak hazırlanmış yüksek çözünürlükteki görsellerin 3D Crystal kullanılarak zemine işlenmesine denir. Görsel seçilirken sınır olmadığı için bu işlem çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir.

3D zemin kaplama uygulamasında önemli olan noktalardan bir tanesi olan solventsiz sıvının kaplama sonrası zemine işlenmesidir. Bu işlem ile zemine aktarılan üç boyutlu görsel uzun süreler korunur ve ilk günkü gibi zeminde kalır.

Epoksi 3D Zemin Kaplama Nasıl Yapılır?

Epoksi zemin kaplaması için öncelikle zemin pürüzsüz ve düz olması şarttır. Ardından zeminin toz ve kirden arınması sağlanır. Bu uygulama zeminin pürüzsüzlüğünü bozacak tüm etkenlerin ortadan kaldırılmasını sağlar. 

Önemli bir etkende zeminin alt yapısının kaplama için uygun olmasıdır. Eğer su tesisatı gibi zeminin zarar görmesini sağlayacak donanımlar varsa bu durumlar için önlem alınarak kaplama işlemine devam edilmesi şarttır.

3D zemin kaplama işleminde zeminin pürüzsüzlüğü ve donanım kontrolleri sağlandıktan sonra seçilen üç boyutlu model zemine aktarılır. Eğer yaz mevsiminde yapılırsa bu işlem 24 saat içinde uygulama tamamlanıp, zemin kullanılır hale gelir. Kış mevsiminde yapılırsa işlemin tamamlanması 48 saati bulabilmektedir.

Zemine aktarılan üç boyutlu görsel gerçekçi ve doğal olmalıdır. Çünkü daha fazla dikkat çeker ve her zaman modern bir görünüm sağlar. Bu açıdan bu uygulamayı yapacak olan firmanın işinde profesyonel olması çok önemlidir. Piyasada bu alanda başarılı hizmetler sunan Yön Epoksi firmasından bu hizmeti gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Epoksi 3D Zemin Kaplama Uygulama Alanları Nelerdir?

Epoksi 3D zemin kaplama uygulaması pek çok alanda alınabilen bir hizmettir. Uygulandığı zeminlerde hem fark edilirliği artırmakta hem de canlı bir görüntü sunmaktadır. Sizde Yön Epoksi firmasından bu hizmeti alıp, istediğiniz alanda farkındalık yaratabilirsiniz.

3D zemin kaplaması uygulama alanları şu şekildedir:

 • Otel
 • Mağaza
 • Kütüphane
 • İş yerleri
 • Ev
 • Alışveriş merkezleri

Yukarıda yer alan alanlara kolaylıkla bu uygulama yapılmaktadır. Gelişen teknoloji ile beraber 3D zemin kaplaması daha birçok alanda uygulama fırsatı doğurmaya devam ediyor. Sizde istediğiniz alana zemin kaplaması yaptırabilirsiniz.

Epoksi 3D Zemin Kaplama Avantajları Nelerdir?

Zemin kaplama işleminde dayanıklılık ve özel bir görüntü elde edilmesi çok önemlidir. Yıllarca aynı görüntünün güncel olarak kalması ve kullanım sırasında yıpranmaması aranılan özellikler arasındadır. Bu açıdan 3D zemin kaplama bu kriterleri fazlasıyla yerine getiren bir uygulamadır.

Epoksi 3D zemin kaplaması ile elde edilecek avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Görsel olarak etkileyici bir efekte sahip olması
 • Yüksek mukavemet gücü
 • Kolay bakıma sahip olması
 • Yangına dayanıklı olması
 • Yüksek güvenli olması
 • Hijyenik olması

Yukarıda yer alan avantajları Yön Epoksi firmasından alacağınız 3D zemin kaplaması uygulaması ile elde edebilirsiniz. Ayrıca kendi yüksek kaliteli görsellerinizi de firmamıza ulaştırarak zemin kaplaması yaptırabilirsiniz.

Epoksi 3D Zemin Kaplama Fiyatları 

Epoksi zemin kaplama fiyatları için sabit bir ücretlendirme yapılması imkansız olmaktadır. 3D zemin kaplama fiyatları belli kriterlere göre belirlendiği için herkes için farklı olmaktadır.

Zemin kaplama uygulamasında fiyatı belirleyen kriterlerin başında zemin yapısı, kaplama yapılacak görsel ve kullanılacak malzemenin kalitesi belirleyici olmaktadır.