Epoksi zemin kaplama günümüzde en fazla tercih edilen uygulamalardan bir tanesidir. Özellikle hızlı kuruması ve 20 dakika gibi kısa sürelerde kullanıma imkan vermesi bu yapı malzemesinin değerini arttırmaktadır. Ayrıca kullanım alanının çok fazla olması kullanıcısına büyük kolaylık sunmaktadır. Epoksi zemin kaplama uygulaması ile 25 yıllık bir kullanıma sahip olmak mümkün. Bu sayede tüm zeminlerinizin kullanımını uzun yıllar garanti altına almış olursunuz. Bunun için işinde tecrübeli ve profesyonel olan firmalardan bu hizmeti almanız çok önemlidir. Eğer profesyonel ve kaliteli hizmet almak istiyorsanız Yön Epoksi firmasından bu hizmeti gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Epoksi Zemin Kaplama Nedir?

Epoksi zemin kaplama termosetler kategorisinde yer alan kimyasal bir reçinedir. Epoksi reçine maddesine sahip olup, yüksek derecede zeminle birleşme sağlar. Geçirimsiz tabakası sayesinde toz ve kire karşı yüksek koruma sağlayan bir uygulamadır. Günümüzde en fazla tercih edilen zemin kaplama olarak epoksi kullanılmaktadır. Epoksi reçinesi kürleme olarak etki gösterir ve zamanla asla özelliğini kaybetmez. Bu sayede uzun yıllar aynı özellikte kullanıma imkan verir. Epoksi zemin kaplama için kullanılacak malzemenin kalitesine göre kullanım olarak 25 yıl gibi bir süreyi müşterilerine sunar. Bu süre zarfında asla yıpranmaz ve sürekli kullanılsa dahi bozulmadan kullanıma imkan verir.

Epoksi Zemin Kaplama Nasıl Uygulanır?

Epoksi zemin kaplama için öncelikle zemin üzerinde analizler yapılır ve sonrasında zemine uygun yapı malzemesi seçilerek işleme başlanır. Özellikle zemin altında yapılan araştırma bu açıdan çok önemli olup, kesinlikle atlanmaması gereken bir durumdur. Aksi halde uzun kullanımlarda zemin altında oluşacak kötü donanım sorunları epoksinin alttan çökmesine ve yapının bozulmasına neden olur. Zemin analizi yapıldıktan sonra yapı malzemesi uzman ekipler tarafından uygulama alanına eşit miktarlarda dökülerek kendi kendine yayılması beklenir. Bu süre ortalama 15 dakika sürmektedir. Süre dolduğunda 2 saat kadar beklenerek yüzeyin kuruması sağlanır. Tüm işlemler sırasında mutlaka profesyonel ekiplerce inceleme yapılması çok önemlidir. Bu açıdan Yön Epoksi firması sizlere bu hizmeti profesyonel olarak her açından hissettirerek uygulamayı gerçekleştirir.

Epoksi Zemin Kaplama  Avantajları Nelerdir?

Epoksi zemin kaplama kullanıcısına oldukça fazla avantaj sunmaktadır. Bunların başında kullanım kolaylığı ve uzun yıllara dayanıklı oluşu epoksinin en büyük avantajlarındandır. Epoksi zemin kaplamanın avantajları şu şekildedir:

  • Yüksek izolasyon sağlar
  • Uzun ömürlüdür
  • Estetik açıdan çok kullanışlıdır
  • Hızlı uygulama sağlar
  • Uygulandığı alanda yer alan zemin pürüzlerini yok eder
  • Yüzeyi kaymayan bir malzemedir
  • Ekonomiktir
  • Anti bakteriyeldir

Üstte yer alan avantajlar ve daha fazlası için epoksi zemin kaplama uygulamasına başvurarak tüm avantajlara sahip olabilirsiniz. Eğer profesyonel bir hizmet istiyorsanız Yön Epoksi firmasını tercih edebilir ve makul fiyatlarla zeminlerinizi kaplatabilirsiniz.

Epoksi Zemin Kaplama  Fiyatları Nasıldır?

Epoksi zemin kaplama fiyatları için sabit bir fiyat bilgisinden bahsetmek mümkün değildir. Özellikle fiyatı belirleyen kriterler herkes için değişiklik gösterdiği için fiyat içinde sabit bir bilgi maalesef verilememektedir. Epoksi zemin kaplamada fiyatı belirleyen en büyük etken kullanılan malzemenin kalitesi ve uygulama yapılacak alanın büyüklüğüdür. Bunlar dışında geniş alan için kullanılan malzeme miktarının da artması fiyata fazlasıyla etki etmektedir. Eğer epoksi ile zemin kaplatmak istiyorsanız önce piyasa araştırması yapmanız ve sonrasında firma seçimi ile bu işlemi yaptırmanız daha sağlıklı olacaktır. Piyasada bu alanda hizmet veren firmaların başında gelen Yön Epoksi sizlere profesyonel hizmeti makul fiyatlarla daima vermeye hazırdır. Sizde firmamızı ziyaret ederek istediğiniz alanı epoksi ile kaplatabilirsiniz.